Zakupy bez konieczności rejestrowania się!
Bezpłatna dostawa: Paczkomaty InPost - od 100 zł | Kurier 48 - od 300 zł | UPS - od 700 zł Facebook

SOKARIS FAKTURANT - licencja elektroniczna

 • Producent: SOKARIS
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 159,00 zł

  130,00 zł z VAT

  OSZCZĘDZASZ 29,00 zł !

 • Cena produktu z transportem od:
  130,00 zł z VAT – Wersja elektroniczna (transport gratis)
 • Warunki i koszty dostawy
  Cena z transportem:
  130,00 zł Wersje elektroniczne wysyłane są w formie klucza elektronicznego poprzez e-mail.
  Nie istnieje możliwość zakupu tego produktu za pobraniem (płatność przy odbiorze).
 • Dodaj recenzję:

Dodatkowe informacje na temat produktu:

Wśród programów do fakturowania można również zapoznać się z programem WF-Fakturka Start firmy Asseco WA-PRO lub MikroSubiekt firmy Insert lub z programem Ewa - wspomaganie sprzedaży.

Posiadamy w ofercie również inne programy fakturujące: Zobacz wszystkie programy do fakturowania
Jeżeli konieczna jest obsługa magazynu, to można zapoznać się z programami magazynującymi.Wszystkie programy obsługujące magazyn

Aby przetestować działanie i poznać funkcje programów zalecamy pobranie ich wersji testowych.

 

Sokaris Fakturant to program stworzony z myślą o mikro i małych przedsiębiorstwach, który jest prostym w obsłudze i wydajnym systemem sprzedaży. Fakturant usprawni działanie Twojej firmy, a Tobie pomoże w zarządzaniu nią; wszystko to dzięki wielu funkcjonalnym narzędziom programu, jak np. możliwość wystawiania faktur, czy zestawianiu rejestrów i raportów generowanych według dowolnie wybranych wytycznych.

Główne informacje:

 • Wersja językowa: Polska
 • Ilość stanowisk: 1
 • Typ licencji: Komercyjna
 • Ważność licencji: Wieczysta

Program dystrubuowany w wersji elektronicznej - klient otrzymuje licencję pocztą e-mail. Dokument zakupu przysyłany jest pocztą.

Przy pomocy Sokaris Fakturantz łatwością wystawisz dokumenty:

 • Faktury sprzedaży VAT
  • w programie znajduje się 25 szablonów tego typu faktur gotowych do wydruku
  • prosta aktualizacja programu umożliwia pobieranie nowych obowiązujących wzorów faktur
  • użytkownicy programu mogą zlecić przygotowanie dokumentu specjalistom firmy Sokaris wysylając im potrzebne dane i stosując się do podanego wzoru
  • możliwość wystawienia faktury VAT zarówno w cenach netto, jak i brutto
  • możliwość numerowania, lub nienumerowania faktur oraz wystawiania faktur proforma
  • Sokaris Fakturant wystawia również korekty wystawionych wcześniej faktur VAT, które wymagają poprawek
 • Faktury MP- jeśli Twoja firma funkcjonuje na rynku jak tzw. Mały Podatnik, dzięki Sokaris Fakturant, po dokonaniu prostych modyfikacji, możesz zmienić funkcjonowanie programowych rejestrów i, zamiast wystawiać faktury VAT, rozliczać się wg aktualnie obowiązujących zasad z faktur „MP”
 • Faktur eksportowych- opcja przygotowana specjalnie dla firm, które współpracują z zagranicznymi kontrahentami i wystawiają faktury VAT w innym języku, bądź na kwoty w innej walucie niż PLN. Teraz, dzięki Sokaris Fakturant, wartości towarów z faktur eksportowych zostaną automatycznie przeliczone według aktualnego kursu walutowego. Jest to możliwe dzięki narzędziom kalkulatora walutowego oraz tabeli kursów walutowych, w których zapisuje się aktualne dane (można to robić ręcznie, lub pobierać aktualizacje z Internetu)
 • Faktur zakupu- zmiany stanów magazynowych będą automatycznie się aktualizować w programie od razu po wystawieniu faktur zakupu
 • Rachunków- zamiast faktur VAT możesz wystawiać również same rachunki
 • Dokumentów KW- kwota należna kontrahentowi zostanie automatycznie wyliczona przez program
 • Dokumentów KP- wartość niezapłaconych przez klienta dokumentów zostaje automatycznie zliczana po aktualnie zachodzących zmianach, czyli regulowaniu należności przez kontrahenta, lub powiększania się sumy do spłaty. Dokumenty KP mogą być również wykorzystywane w celu udokumentowania przyjęcia od kontrahenta zaliczki na poczet należności, którą ma spłacić. Zostanie to automatycznie uwzględnione podczas późniejszego wystawiania faktury VAT na zakup, którego dokument KP się tyczy, gdyż policzy wartość wszystkich zaliczek i wygeneruje kwotę, która pozostała do spłacenia.

Jeśli Twoja firma współpracuje z kontrahentami, którzy są, w tej relacji biznesowej, zarówno odbiorcami, jak i dostawcami, Sokaris Fakturant zsumuje ich wzajemne zobowiązania za pomocą wygenerowania tzw. kompensat, czyli dokumentów wzajemnego wyrównania należności.

Co więcej, program Sokaris Fakturant umożliwia automatyczne:

 • Generowanie wezwań do zapłaty dla klientów, którzy zalegają z płatnościami. Wezwanie zawierać będzie zarówno zaległą sumę, jak i sposób uregulowania należności
 • Wystawianie noty odsetkowej dla klientów, którzy uregulowali należności, ale już po wyznaczonym dla nich terminie. Program sam przeliczy, dzięki narzędziu kalkulatora odsetek, należne odsetki po wprowadzeniu do niego odpowiednich wytycznych. Co ważne, noty odsetkowe można wystawiać na określony okres czasu (co do dnia) i dla konkretnego kontrahenta

Sokaris Fakturant poinformuje Cię również, podczas wystawiania faktury, jeśli kontrahent, dla którego aktualnie jest ona przygotowywana, ma wobec firmy jakiekolwiek niespłacone zależności i poda aktualny stan owego zadłużenia w specjalnym ostrzeżeniu. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie problemu kontroli spłat należności, gdyż nie trzeba już sprawdzać wszystkich danych samodzielnie, ale program zrobi to za użytkownika sam, automatycznie.

Wystawiane dokumenty zapisywane są w specjalnych rejestrach, co gwarantuje szybki i przejrzysty wgląd w to, co dzieje się w Twojej firmie. Sokaris Fakturant tworzy rejestry:

 • Zakupu VAT
 • Sprzedaży faktur VAT
 • Korekt faktur VAT
 • Faktur eksportowych
 • Sprzedaży detalicznej

Sokaris Fakturant pomoże Ci też w sprawniejszym prowadzeniu i zarządzaniu magazynami, a to dzięki możliwości ewidencjonowania ilości towaru w magazynie, co dzieje się zupełnie automatycznie po wystawieniu w programie odpowiednich faktur. Wszystkie informacje na ten temat dostępne są w przejrzystych kartotekach towarów, lub po wygenerowaniu ich przez program, specjalnych raportach. Zmian stanów magazynowych w programie można też dokonywać bez dokumentowania ich poprzez np. faktury zakupu; wystarczy podać je w kartotece (tyczy się to zarówno zwiększenia ilości towaru, jak jej zmniejszenia). Wielką zaletą Sokaris Fakturant jest również praktyczna opcja wyznaczania stanu alarmowego towarów, którego to wartość można ustalić indywidualnie dla każdego towaru osobno. Jest to o tyle ważne, że pozwala na generowanie raportów, w których ujmowane będą tylko te towary, których stan przekroczył ową wartość alarmową i, co za tym idzie, uniknąć sytuacji, w której, przez drobną nieuwagę, jakiegoś towaru na magazynie zabraknie, co mogłoby skomplikować transakcje, które wymagać będą natychmiastowego działania.

Poruszanie się po magazynie, już nie wirtualnym, ale rzeczywistym, ułatwi możliwość przydzielania konkretnego towaru, lub jego ilości, do konkretnego magazynu oraz dodawanie informacji o lokalizacji towaru w owym magazynie jeszcze podczas aktualizowania danych w programie komputerowym. Dzięki temu szybciej można odnaleźć towar, gdy będzie już on potrzebny.

Ponieważ często zdarza się tak, że niektórzy kontrahenci mają, na pewne towary, ceny specjalne, program Sokaris Fakturant również to uwzględnia i oferuje możliwość nie tylko przypisywania kontrahentom różnych cen na dowolnie wybrane towary, ale też na automatyczne generowanie wydruków list towarów oznaczonych jako te z ceną specjalną.

Również sama inwentaryzacja stanie się z Sokaris Fakturant prostsza i szybsza. Program oferuje możliwość wydruku arkuszu spisu z natury, na którym zaznaczy się ilości policzonego w stanie rzeczywistym na magazynie towaru. Wyniki inwentaryzacji zapisane w programie automatycznie aktualizują stany magazynowe w kartotekach.

Sokaris Fakturant generuje również protokół różnic, czyli dokument zawierający dane na temat różnic między faktycznym stanem magazynu, a stanem zapisanym w kartotekach. Po zamknięciu inwentaryzacji, generuje się też tzw. bilans otwarcia, który przedstawia aktualne stany magazynowe.

Kolejnym ułatwieniem w pracy magazynowej, które oferuje program, jest to, że automatycznie wylicza ceny według podanej, na przykładzie jednego towaru, marży.

Wygodę i sprawne działania na polu kontaktów z klientami zapewni funkcja wydruku nalepek adresowych wskazanych przez użytkownika kontrahentów w celu sprawnego prowadzenia korespondencji seryjnej.

Szeroka gama opcji generowania i wydruku cenników to kolejna zaleta programu Sokaris Fakturant. Cenniki można w nim przygotowywać dla np.:

 • Wybranego kontrahenta
 • Dowolnie ustalonego progu cenowego
 • Konkretnego zakresu towaru, czy grup towarów
 • Stanu wybranego magazynu

Kontent tak wygenerowanego cennika odpowiadać będzie aktualnym potrzebom, a o jakichkolwiek niedopatrzeniach nie będzie mowy, gdyż system sam przeprowadzi, według określonych kryteriów, selekcję pozycji do zamieszczenia w dokumencie.

Kolejną przydatną funkcją Sokaris Fakturant jest to, że wykonuje on kopie zapasowe zapisanych w nim danych podczas archiwizacji. Polecenia przelewu, dane kontrahentów, czy specyfikacja towaru są, dzięki temu, dostępne nawet po upływie pewnego okresu czasu, gdy zdawałyby się być już niepotrzebne. Można je też odnaleźć i odtworzyć na innej kopii programu.

Raporty generowane przez Sokaris Fakturant przedstawiać mogą dane, takie jak np.:

 • Spis klientów firmy; jest to tzw. raport kontrahentów. Podstawowe dane wybranych (lub wszystkich) klientów zostaną przygotowane do wydruku, co da jasny wgląd w ilość współpracujących z Twoją firmą kontrahentów
 • Spis i podstawową specyfikację wybranych towarów sprzedawanych w Twojej firmie. Podczas tworzenia raportu towarów również możesz ograniczyć pozycje według wymagań aktualnej chwili
 • Stany magazynowe, co pozwoli na utrzymanie pełnej kontroli nad stanami magazynów i sprawne przeprowadzanie okresowych inwentaryzacji.
 • Wystawione w danym okresie czasu dokumentów wraz z podstawowymi informacjami ich dotyczącymi.
 • Obroty i zyski firmy. Program dokona analizy finansowej sytuacji Twojej firmy zarówno w odniesieniu do całości jej działań na rynku, jak i udziału w obrocie poszczególnych kontrahentów, czy okresu czasu.
 • Zalegające płatności (zarówno firmy, jak i kontrahentów). Ponieważ Twoja firma również może musieć regulować pewne należności, przyda się wtedy narzędzie do automatycznego generowania i wydruku poleceń przelewów bankowych. Program zrobi to automatycznie, gdy termin płatności faktury jest późniejszy niż data jej wystawienia. Kolejne rozwiązanie techniczne specjalnie dla Twojej wygody!

Dla przelewów ZUS oraz przelewów podatkowych możesz korzystać z gotowych formularzy, które odnajdziesz w programie. Wystawienie polecenia przelewu do ZUSu, lub Urzędu Skarbowego, z którym rozlicza się Twoja firma, nie będzie już stanowiło żadnego problemu. Nie będzie też żadnej szansy, że przeoczysz jakikolwiek terminu rozliczenia.

Warto dodać, że wszystkie formularze w Sokaris Fakturant są w pełni zgodne z obowiązującym aktualnie prawem, więc masz pewność, że składanie dokumentów i rozliczenia są dokonywane w należyty sposób.

Sokaris Fakturant polecany jest wszystkim właścicielom małych i średnich firm, którzy chcą zwiększyć efektywność swej pracy oraz zaoszczędzić czas na jej lepszej organizacji.

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Bezpłatna dostawa i ubezpieczenie przesyłki

Bezpłatna dostawa i ubezpieczenie przesyłki

Gwarancja wymiany nośnika w przypadku uszkodzenia

Gwarancja wymiany nośnika w przypadku uszkodzenia

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Możliwość otrzymania Karty Stałego Klienta

Możliwość otrzymania Karty Stałego Klienta

Pakiet pomocy technicznej

Pakiet pomocy technicznej

Możliwość odzyskania klucza licencyjnego

Możliwość odzyskania klucza licencyjnego

Wersja elektroniczna

Wersja elektroniczna
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
 • Ponad 20 lat na rynku

 • tylko legalneoprogramowanie

 • szybkie dostawy

 • możliwość negocjacji cen

 • Bezpieczne zakupy

 • Profesjonalnedoradztwo

 • Przejrzyste zakupy

Na blogu

Konkurs dla nauczycieli

Konkurs dla nauczycieli

17-09-2019
Konkurs dla nauczycieli. Szczegóły na naszym profilu FB i na blogu.

więcej

Programista – zawód przyszłości – zainteresuj tematem dziecko!

Programista – zawód przyszłości – zainteresuj tematem dziecko!

02-09-2019
Programowanie, podobnie jak chociażby znajomość języków obcych, należy do tej grupy umiejętności, które znacząco ułatwiają start w dorosłym życiu. I podobnie, jak w przypadku języków obcych, im wcześniej dziecko zacznie się z nim zaznajamiać, tym lepiej. Co ciekawe, choć...

więcej

Opinia o programie Percepcja słuchowa

Opinia o programie Percepcja słuchowa

02-09-2019
Opinia przygotowana przez Neurologopedów, surdologopedów pracujących w PPP numer 7 w Gdańsku Program Percepcja słuchowa jako narzędzie do wspomagania i usprawniania percepcji słuchowej i koncentracji uwagi słuchowej

więcej